“Ярый эле сез бар доньяда”

Мата авылы клубында Халыкара хатын-кызлар көне уңаеннан “Ярый эле сез бар доньяда” дип аталган бәйрәм концерты узды.
Эчтәлекле һәм чагу бәйрәм концерты энилэргэ багышланган жырлар,шигырьлэр,биюлэр,уен -колкеле сценкалар белэн урелеп барды.
Мата авылында гомер итүче Зөлфирә һәм Тәфкил Әхмәдишиннар 50 ел бергә тату гомер кичерүче күпләр сокланырлык өлгеле парнын сэхнэ туренэ менеп Штәнде авыл биләмәсе башлыгы Рәшит Вәлиев республика Башлыгы Радий Хәбировның Котлау хатын һәм истәлекле бүләген тапшыруы хэм Гайфуллина Фэнисэнен аларга багышлап музыкаль сэлэм булэк итуе бэйрэмгэ тагыда ямь остэде. Киләчәктә дә Әхмәдишиннарга сау-сәламәт булып, балалар, оныклар ихтирамын тоеп, озак еллар парлы булып яшәргә насыйп итсен.
Һәрбер чыгышны тамашачылар бик җылы каршы алып, гөрләтеп кул чапты, якты тәэссоратлар, яхшы кәеф алып таралышты.

#УфаМКРБ#УфаРЦНТРБ
#ППМИ-2024