“Сезнен тормыш-узе бер батырлык”

Мата авылы клубында Боек жинунен 79 еллыгына багышланган “Сезнен тормыш-узе бер батырлык” дип аталган узэшчэн сэнгать осталары тарафыннан эзерлэнгэн концерт узды.
Дүрт ел буе сугыш безнең җиребезне яндырды, туганнарыбызны һәм якыннарыбызны арабыздан тартып алды, күпләрне туган туфрагыннан аерды, язмышларны җимерде.
 Бөек Ватан сугышы вакыйгалары торган саен ерагая бара. Тик ул вакыйгалар халык хәтереннән беркайчан да җуелмаячак. Чөнки сугыш илебезнең бер генә почмагына да, бер генә йортына да үзенең кайгылы кулы белән кагылмыйча калмаган. Концертта катнашкан,хэрвакытта узлэренен кинэшлэрен биргэн апаларга Зур рэхмэт.Музыкаль яктан аппаратура белэн безнен концертны жанландырган Гайфуллин Фэукать абыйга авылдашлар исеменнэн Зур рэхмэтлэребезне житкерэбез.Бергэ булыйк,бердэм булыйк!
#УфаМКРБ
#Концерт